Свої - Чужі. Анатолій Ротарь. Виставка – живопис / скульптура
03-11-2016
Свої - Чужі. Анатолій Ротарь. Виставка – живопис / скульптура

          22 жовтня  в Арт-галереї «Мануфактура» відбулося довгоочікуване для нас та поціновувачів вітчизняного мистецтва відкриття виставки «Свої-Чужі». Автор робот художник Анатолій Ротарь – найяскравіший представник сучасного мистецтва, висококваліфікований спеціаліст, творчість якого побудована на міцному фундаменті академічної школи.

         Автор приємно здивував публіку широким різноманіттям робіт, які були представлені: надихаючий живопис, концептуальна скульптура і майстерна графіка.  Напевне, кожен виокремив для себе щось передусім, однак незаперечно одне – всі роботи поєднано особистим почерком майстра - професіоналізмом виконання.

         Людина-космополіт – такою є центральна тема, що об’єднує широке різноманіття представлених на виставці робіт художника.  Автор ставить актуальне для сучасної моделі світу питання: до чого ведуть незворотні процеси глобалізації? Його цікавить становлення нового типу взаємовідносин етносів та культур в світі, внутрішні кордони якого виявляються все більше розмитими, внаслідок взаємопроникнення цінностей Західної та Східної цивілізацій.

         Скульптурні роботи майстра відзначаються неповторною особливістю виконання. Пластичність та проникливість експресії, легкість рухів, витонченість форм скульптору вдається передати із допомогою унікальних технік і сучасних технологій.

          Монументальні форми у чоловічій зріст, виготовлені із чорного металу, дивують своєю легкістю, такою невластивою для цього архітектонічно важкого матеріалу. Такі скульптури можуть стати гармонійною складовою як інтер’єрного вбрання, так і цікавим елементом садово-паркової композиції.

          Окремої уваги заслуговує дерев´яна пластика Ротаря, що вперше експонується художником саме в рамках виставки «Свої-Чужі». Сучасно інтерпретовані в дубі жіночі форми повертають нас до часів наших праотців, коли кожна природна стихія асоціювалась із незнаючою меж силою Богині. Так і у Ротаря, це не лише жіночі форми, а саме Життя: Любов, Краса і Молодість мовою мистецтва. 

         Живопис, фігуративний чи абстрактний, однак завжди вражаючий і проникливий. Ротарю вдається дійти самої суті, талановито передати те, що лише намагається вгадати менш уважне око. Художник бачить світ крізь свою величезну любов до натури. Філософські питання сьогодення він вирішує мовою фарб і півтонів. Прекрасні образи жінок – представниць віддалених культур, дітей як універсального втілення образу добра і безвинності, пейзажів – таких рідних і таких далеких водночас. 

         Абстрактні імпресії, включені до експозиції, звертаються напряму до підсвідомості споглядаючого. Ці композиції, створені під враженням від натури, знаходять відклик на рівні почуттів, оминаючи розум із його раціо. Звідси важко пояснюване відчуття гармонії, що сповнює кожного, хто зупинився на якусь мить перед абстрактними полотнами митця.

        В рамках виставки постає унікальна можливість познайомитись із майстерними графічними роботами Ротаря. Для автора графіка є ключовою ланкою творчого процесу. Цикл знайомить нас із темою, що є надихаючою і центральною для всієї творчості художника – це жіноча краса.  Динамічні і сміливі штрихи майстра дуже правдиво схоплюють витонченість форм, пластичність і мінливу чарівність жіночих рухів.

           На відкриття до Арт-галереї завітали відомі вітчизняні арт-експерти, художники, колекціонери, галеристи і любителі мистецтва, які дуже високо оцінили рівень представлених робіт Анатолія Ротаря.

             Виставка «Свої-Чужі» триватиме до 23 грудня цього року. Встигніть побачити на власні очі та долучитися до прекрасного!

 

Виставка триватиме з 22.10.16 по 23.12.16

Адреса: Київська область, с. Ходосіївка, Обухівське шосе, 2
Час роботи: щодня з 11.00 до 21.00
Інформація за тел: +38 (044) 200-9747